Indexbeleggen

10 Goedkope Aandelenmarkten om in 2022 te Beleggen

goedkope aandelenmarkten

Buy Low, Sell High

De goedkoopste aandelenmarkten hebben een lage waardering en relatief hoog dividendrendement.

Op dit moment zijn vooral opkomende markten zoals Turkije en Rusland relatief goedkoop. Terwijl ontwikkelde landen zoals de VS en Nederland naar historische maatstaven sterk overgewaardeerd zijn.

Het Global Value beleggingsmodel belegt in landen met een lage Cyclically adjusted price-to-earnings ratio (CAPE). Deze landen leveren in de regel een hoger rendement op dan landen die hoog gewaardeerd zijn.

Hetzelfde geldt voor landen met een lage koers/winst ratio, prijs/boekwaarde ratio en een hoog dividendrendement.

Beleggers kunnen CAPE-waardering gebruiken als een leidraad voor kansen die zich voordoen door negatieve geopolitieke gebeurtenissen. Net als een check van je gezonde verstand tegen overgewaardeerde aandelenmarkten.

Door de waardering van wereldwijde aandelenmarkten te vergelijken, kunnen beleggers portefeuilles van goedkope aandelenmarkten opbouwen, terwijl dure markten worden vermeden.

Goedkope aandelenmarkten op basis van CAPE waardering

MarktCAPEDiv %K/WK/W fwdP/BW
Turkije9,33,06,95,61,3
Rusland10,65,86,85,71,1
Polen12,22,511,012,01,3
China14,81,814,112,11,7
Brazilië15,38,85,57,31,7
Singapore15,52,922,815,51,5
Spanje16,12,813,812,61,3
Korea16,71,613,110,61,3
VK17,53,615,712,21,9
Zuid-Afrika18,63,411,19,72,0
Duitsland21,82,314,713,31,7
Japan23,32,116,114,41,5
Australië23,44,019,017,62,4
Europa24,32,518,015,42,2
Frankrijk29,22,1121,916,12,1
VS39,01,326,122,35,1
Nederland41,71,325,524,93,3
Opkomende markten2,414,012,41,7
Wereld1,721,318,33,1
Wereld (ontw.)1,722,719,53,4
Bronnen: MSCI en Barclays per 31-12-2021

Je kunt aandelenmarkten tegen lage kosten volgen met ETF’s, zoals iShares MSCI Turkey UCITS ETF of iShares MSCI Russia en Brazil.

Let op; goedkope aandelenmarkten zijn landen waar de meeste beleggers heel negatief over zijn. Daarom zijn ze goedkoop.

TIP Je kunt voordelig beleggen bij:

DEGIRO – Vanaf € 0 commissie. Amerikaanse aandelen commissievrij. Ruim aanbod. Lage tarieven.

eToro – Commissievrij beleggen in aandelen. Handelen in cryptovaluta.

Bux Zero – Beleg zonder commissie in aandelen en ETF’s in een app.

Saxo Bank – € 8

Beleggen brengt risico’s met zich mee. Je kunt een deel van je geld verliezen.

Historisch leveren aandelenmarkten met lage CAPE niveaus hogere rendementen met een lager neerwaarts risico:

cape en rendement aandelen
Bron: Meb Faber, GLOBAL VALUE: BUILDING TRADING MODELS
WITH THE 10-YEAR CAPE
risico aandelenmarkten CAPE
Bron: Keimling, Predicting Stock Market Returns using the Shiller CAPE

Koers-winst

Een lage koers-winstverhouding is een andere waarderingsindicator om hogere beleggingsrendementen te behalen.

MarktCAPEK/WK/W fwd
Brazilië15,35,57,3
Rusland10,66,85,7
Turkije9,36,95,6
Polen12,211,012,0
Zuid-Afrika18,611,19,7
Korea16,713,110,6
Spanje16,113,812,6
Opkomende markten14,012,4
China14,814,112,1
relatie K/W en rendement aandelenmarkten

Goedkope aandelenmarkten op basis van Prijs/Boekwaarde ratio

MarktP/BW
Rusland1,1
Spanje1,3
Turkije1,3
Korea1,3
Polen1,3
relatie P/W en rendement aandelenmarkten
Bron: Keimling
risico prijs boekwaarde

Waardering en Rendement Aandelenmarkten

Meb Faber en Norbert Keimling concluderen op basis van hun onderzoeken dat ondergewaardeerde aandelenmarkten in de regel een hoger rendement opleveren. En dat het neerwaarts risico aanzienlijk lager is.

waardering en rendement aandelenmarkten

Disclaimer; ik heb onder meer ETF’s Turkije, Rusland, China, VS en Wereld op het moment van publiceren van deze blogpost.

Disclaimer
Alle informatie op Geldreview.nl is alleen voor informatieve en educatieve doeleinden. Het is geen persoonlijk advies tot het doen van beleggingen. Wij mogen geen antwoord geven op vragen over financiële producten. De verstrekte informatie is geen aanbod, beleggingsadvies of financiële dienst. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. 
Beleggen brengt risico’s met zich mee. Je kunt (een deel van) je inleg verliezen.